PIEŃKOWSKI CONSULTING

Ładunek: Gaz; Amortyzator: Brak! Przewóz cysterną z usterkami

To już kolejny raz w ostatnim czasie kiedy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali cysternę ADR z usterkami. Jak podaje GITD, we wtorek 18 kwietnie funkcjonariusze poruszając się nieoznakowanym pojazdem zwrócili uwagę na zerwane amortyzatory w cysternie przewożącej UN 1965. Gdy skierowali cysternę w bezpieczne miejsce do przeprowadzenia kontroli, okazało się, że to nie jedyna usterka w pojeździe. Podczas dokładnych oględzin inspektorzy stwierdzili, pęknięcia ramy pojazdu oraz wyciek płynu chłodniczego.

Jak można się domyślić, funkcjonariusze zabrali dowód pojazdu oraz zabronili dalszej jazdy. Cysterna wróciła do firmy na lawecie. Wobec firmy, która realizowała przewóz krajowy taką cysterną, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem. Grozi im kara pieniężna.

Mimo tego, że napełnienie cysterny wynosiło jedynie 15 procent, przewóz takim pojazdem bezsprzecznie stwarzał zagrożenie.


UN 1965 WĘGLOWODORY GAZOWE, MIESZANINA SKROPLONA I.N.O. (mieszaniny A, A01, A02, A0, A1, B1, B2, B, C) – Gaz skroplony, wykazujący właściwości palne.

Ładunek: Gaz; Amortyzatory: Brak!
(źródło: GITD) Uszkodzony amortyzator.
(źródło: GITD) Znaczne pęknięcie ramy pojazdu.

Źródło

Główny Inspektorat Transportu Drogowego: link


Pieńkowski Consulting – współpraca w zakresie ADR oraz zarządzania chemikaliami i środowiskiem

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług doradczych. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie.

ADR | Aktualności | Pojazd ADR

Autor:

Marek Pieńkowski

Doradca ADR/IMDG/CLP

t: (+48) 570 364 050

e: marek@pienkowski-consulting.pl

ul. Harcerska 9A,
62-510 Konin

Kursy i szkolenia

Oferujemy kompleksowe szkolenia z transportu materiałów niebezpiecznych, które można odbyć osobiście lub online. Nasze kursy, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, zapewniają niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do bezpiecznego przewozu różnych substancji. Dostosowujemy się do potrzeb klienta, gwarantując wysoką jakość edukacji niezależnie od preferowanego sposobu nauki.